Partnerzy serwisu:

Remont linii tramwajowej z Łodzi do Konstantynowa. Drugie podejście

Witold Urbanowicz 03.12.2021

Remont linii tramwajowej z Łodzi do Konstantynowa. Drugie podejście
mat. ZIM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi i Konstantynów Łódzki ponawiają przetarg na modernizację nieczynnej trasy tramwajowej , łączącej okolice pętli Zdrowie w Łodzi z placem Wolności w Konstantynowie. Postępowanie jest procedowane w trybie przyspieszonym, co oznacza, że oferty powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.
Przedmiotem zamówienia jest niezmiennie modernizacja ok. 7 km trasy tramwajowej wzdłuż Konstantynowskiej w Łodzi i Łódzkiej oraz Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim. Roboty obejmują odcinek od skrzyżowania z Krakowską w Łodzi do konstantynowskiego pl. Wolności. Zamówienie jest podzielone na dwie części – oddzielnie dla każdego miasta – i realizowane w formule projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy jest więc przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie wszystkich pozwoleń i przystąpienie do prac. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Przetarg jest prowadzony w przyspieszonej formule. Termin składania ofert mija 16 grudnia. O wyborze decydują cena (60%) oraz gwarancja jakości i rękojmia na wykonany przedmiot umowy (40%). Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy.

To już drugi przetarg na to zadanie. W poprzednim przetargu wystartowały cztery firmy z ofertami od 70,336 mln zł do 102,651 mln zł brutto. W budżecie określonym na kwotę 76,074 mln zł zmieściło się konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK-Łódź. W listopadzie przetarg został unieważniony – jak informował niedawno Urząd Miasta Łodzi, wykonawca nie potwierdził gotowości do zawarcia umowy, choć jednocześnie Gazeta Wyborcza napisała, że niektóre składowe najkorzystniejszej cenowo oferty zostały uznane za „rażąco niskie”. Natomiast pozostałe oferty były za drogie.

Jednocześnie zwiększyła się dotacja na inwestycję. Wcześniej Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny przyznało Konstantynowowi środki unijne w wysokości 15 mln zł, a niedawno kwota ta została powiększona o 2 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony