Partnerzy serwisu:

RegioJet dojedzie do Warszawy. Ale autobusem

Michał Szymajda 04.05.2016

RegioJet dojedzie do Warszawy. Ale autobusem
RegioJet dojedzie do Warszawy. Ale autobusemFot. facebook RegioJet
Czeski prywatny przewoźnik RegioJet uruchomi od lipca nowe połączenie na trasie Warszawa – Praga. Ci którzy oczekiwaliby od firmy nowego standardu podróży koleją znanego z Czech czy Słowacji zdziwią się jednak bardzo. RegioJet linię do Warszawy będzie bowiem obsługiwał autobusem.
Pierwszy autobus na linii Praga – Warszawa wyjedzie ze stolicy Czech 1 lipca. Trasę tę będzie pokonywał w środę, piątek i niedzielę, natomiast w drogę powrotną z Warszawy pojedzie we wtorki, czwartki i soboty. Z Pragi autobus wyjedzie o godzinie 10 rano i dotrze do Warszawy na 20.05. Kurs z Warszawy zaplanowano na 9:15, w stolicy Czech ma się pojawić o 19:20. Po drodze autobus zatrzyma się w Łodzi, Wrocławiu, Nachodzie i Hradcu Kralove. Ceny biletów rozpoczynają się od 60 zł, są więc bardzo atrakcyjne.

RegioJet jest własnością znanego u naszych południowych sąsiadów biura podróży Student Agency. Obsługuje międzynarodowe kolejowe połączenie z Pragi i Ostrawy do słowackich Koszyc, a także krajowe połączenie na linii Koszyce – Bratysława (na zasadach komercyjnych). Spalinowymi zespołami trakcyjnymi Siemens Desiro obsługuje też regionalne połączenie na trasie Bratysława – Komárno. Na koniec 2016 roku firma planuje uruchomienie bezpośrednich pociągów pomiędzy Pragą a Bratysławą.

Przewoźnik posiada ponad setkę autobusów i realizuję połączenia w Czechach i Słowacji, a także liczne połączenia międzynarodowe, także we współpracy z Deutsche Bahn. Na większości tras obsługa żółtych autobusów przewoźnika oferuje także podstawowy catering.

W 2014 roku Radim Jančura wyrażał zainteresowanie dalekobieżnymi przewozami kolejowymi w Polsce. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony