Partnerzy serwisu:

Radomsko z dofinansowaniem na elektrobusy w ramach Zielonego Transportu Publicznego

Witold Urbanowicz 25.05.2021

Radomsko z dofinansowaniem na elektrobusy w ramach Zielonego Transportu Publicznego
fot. Solaris
Radomsko jest kolejnym miastem, który otrzyma środki w ramach programu Zielony Transport Publiczny. NFOŚiGW dofinansuje kwotą ponad 8 mln zł zakup czterech elektrobusów, stacji do ładowania oraz instalacji fotowoltaicznej.
Na razie NFOŚiGW poinformował o przyznaniu środków na zakup elektrobusów w Ząbkowicach Śląskich. Dotacją na autobusy wodorowe pochwaliła się też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Teraz do listy dołącza Radomsko.

Projekt, wart 13,127 mln zł, obejmuje zakup czterech elektrobusów o długości ok. 12 m oraz dwóch dwustanowiskowych stacji do ładowania o mocy 80 kW. Ponadto zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna przeznaczona do ładowania zakupionych autobusów elektrycznych. Wartość dofinansowania wynosi 8,336 mln zł.

Jak informuje miasto, elektrobusy „będą wykorzystywane na liniach przebiegających głównie przez ścisłe centrum miasta, o zwartej zabudowie, zabudowie domów jednorodzinnych i prywatnych przedsiębiorstw”. Każdy z zakupionych autobusów przejedzie rocznie minimum 30 000 km. Instalacja fotowoltaiczna pozwoli na zmniejszenie zużycia energii pozyskiwanej ze źródeł konwencjonalnych na cele publicznej komunikacji miejskiej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony