Partnerzy serwisu:

Radom z jedną ofertą na kolejne elektrobusy

Witold Urbanowicz 24.06.2020

Radom z jedną ofertą na kolejne elektrobusy
fot. MZDiK Radom
MPK w Radomiu otworzyło oferty w przetargu na zakup dziewięciu 12-metrowych autobusów elektrycznych. Jedyną ofertę złożył Solaris. Dołączą one do 10 elektrobusów, które w zeszłym roku kupił MZDiK.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziewięciu fabrycznie nowych autobusów elektrycznych o długości 12 m (+/-5 %). W skład zamówienia wchodzi pięć ładowarek mobilnych o mocy min. 2x40 kW oraz pojazd techniczny o konwencjonalnym napędzie z ładowarką mobilną, a także budowa w systemie „zaprojektuj i wybuduj” stacji szybkiego ładowania pantografowego. Miałaby stanąć na pętli przy ul. Królowej Jadwigi (os. Michałów).

Dziś (24 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z oferta na kwotę 28,439 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu określonego na ok. 27,712 mln zł brutto. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

To już kolejne zamówienie na pojazdy elektryczne. W maju zakończyły się dostawy 10 elektrobusów wraz z infrastrukturą ładowania, jaką zamówił MZDiK. Trafią one na linię nr 1 i częściowo na linię 12. O budowanej infrastrukturze piszemy tutaj. Pojazdy z zamówienia MPK trafią na linię nr 3.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony