Partnerzy serwisu:

Radom. Tylko Solaris złożył ofertę w elektrobusowym przetargu

Jakub Dybalski 02.04.2019

Radom. Tylko Solaris złożył ofertę w elektrobusowym przetargu
fot. K4016td, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikime
Solaris jako jedyny złożył ofertę w radomskim przetargu na 10 autobusów elektrycznych i infrastrukturę służącą do ich ładowania. Oferta nieznacznie przekracza budżet zamówienia.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji był gotowy wydać na autobusy i ładowarki 31,2 mln zł brutto. Solaris zaproponował pojazdy i urządzenia za 31 967 946 zł brutto. Oferta nie mieści się więc w budżecie, ale nie w sposób, który uniemożliwiałby podpisanie umowy.

Przedmiotem zamówienia jest dziesięć 12 metrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy mają być ładowane zarówno metodą plug–in jak i pantografem.

Drugim elementem zamówienia jest dostawa stosownej infrastruktury do ładowania. W Radomiu życzą sobie dwóch szybkich ładowarek pantografowych, każda o mocy 300 kW, zlokalizowanych na pętlach Os. Południe, przy ulicy Sycyńskiej oraz Os. Gołębiów, przy ul. Andersa. Poza tym dostawca będzie musiał dostarczyć dziesięć stanowisk wolnego ładowania na zajezdni. Chodzi o cztery ładowarki dwustanowiskowe (2x40 kW) i dwie jednostanowiskowe (40 kW).

Solaris zaproponował po 3 lata gwarancji na cały pojazd i na ładowarki. Co nie mniej istotne zaoferował aż ośmioletnią gwarancję na baterię.

Autobusy mają zostać dostarczone do Radomia do 15 czerwca przyszłego roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony