Partnerzy serwisu:

Radom: Papierowe bilety okresowe tylko przez miesiąc

Witold Urbanowicz 29.05.2015

Radom: Papierowe bilety okresowe tylko przez miesiąc
fot. MZDiK Radom
Od lipca br. bilety okresowe w Radomiu będą dostępne wyłącznie na kartach. Jak informuje tamtejszy MZDiK, potanieją sieciówki i elektroniczne bilety jednorazowe na przejazd do dwóch przystanków.
Do 25 maja MZDiK wystawił ponad 13 tysięcy kart. Z szacunków organizatora wynika, że ponad połowa użytkowników biletów okresowych ma je zakodowane właśnie na Radomskich Kartach Miejskich. MZDiK zachęca też pozostałych pasażerów do złożenia wniosków o wydanie karty, gdyż papierowe bilety okresowe będą wydawane tylko do końca czerwca (można np. pod koniec miesiąca kupić jeszcze bilet 150-dniowy w wersji papierowej).

1 lipca br. wejdą też w życie inne zmiany w taryfie biletowej. Potanieją – po raz pierwszy od wielu lat – popularne sieciówki. Bilet miesięczny normalny zamiast 88 zł będzie kosztować o osiem złotych mniej, czyli mniej więcej tyle, co w roku 2011. Obniżka cen dotyczy również biletów oferowanych w ramach karty Rodzina Plus.

Druga zmiana dotyczy cen elektronicznych biletów jednorazowych na dystans do dwóch przystanków. Obecnie pasażer, który jedzie maksymalnie dwa przystanki i zbliży kartę ponownie przy wysiadaniu uzyska automatycznie rabat, płacąc za przejazd – w wersji normalnej – 2,40 zł. Od lipca będzie płacił 2 zł.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony