Partnerzy serwisu:

Radom kupuje kolejne elektrobusy z infrastrukturą

Witold Urbanowicz 23.04.2020

Radom kupuje kolejne elektrobusy z infrastrukturą
fot. Solaris
MPK w Radomiu rozpisał przetarg na zakup dziewięciu 12-metrowych autobusów elektrycznych. Dołączą one do 10 elektrobusów, które w zeszłym roku kupił MZDiK.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziewięciu fabrycznie nowych autobusów elektrycznych o długości 12 m (+/-5 %). W skład zamówienia wchodzi pięć ładowarek mobilnych o mocy min. 2x40 kW oraz pojazd techniczny o konwencjonalnym napędzie z ładowarką mobilną, a także budowa w systemie „zaprojektuj i wybuduj” stacji szybkiego ładowania pantografowego. Miałaby stanąć na pętli przy ul. Królowej Jadwigi (os. Michałów). Nie opublikowano jeszcze szczegółowej specyfikacji zamówienia.

Termin składania ofert mija 2 czerwca. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawę dziewięciu autobusów elektrycznych klasy maxi, co najmniej dziewięciu punktów ładowania elektrobusów oraz jedną stację szybkiego ładowania pantografowego.

To już kolejne zamówienie na pojazdy elektryczne. W maju zeszłego roku MZDiK podpisał umowę z Solarisem na dostawy 10 elektrobusów wraz z infrastrukturą ładowania. Trafią one na linię nr 1. O budowanej infrastrukturze piszemy tutaj. Pojazdy z zamówienia MPK trafią na linię nr 3.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony