Partnerzy serwisu:

Radom akceptuje ofertę Solarisa na kolejne elektrobusy

Witold Urbanowicz 10.07.2020

Radom akceptuje ofertę Solarisa na kolejne elektrobusy
fot. MZDiK Radom
MPK w Radomiu rozstrzygnęło przetarg na zakup dziewięciu 12-metrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy dostarczy Solaris. Dołączą one do 10 elektrobusów zakupionych przez MZDiK, które od niedawna wożą pasażerów.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziewięciu fabrycznie nowych autobusów elektrycznych o długości 12 m (+/-5 %). W skład zamówienia wchodzi pięć ładowarek mobilnych o mocy min. 2x40 kW oraz pojazd techniczny o konwencjonalnym napędzie z ładowarką mobilną, a także budowa w systemie „zaprojektuj i wybuduj” stacji szybkiego ładowania pantografowego. Miałaby stanąć na pętli przy ul. Królowej Jadwigi (os. Michałów).

24 czerwca minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z oferta na kwotę 28,439 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu określonego na ok. 27,712 mln zł brutto. Dziś zamawiający rozstrzygnął przetarg i zaakceptował ofertę Solarisa. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy.

To już kolejne zamówienie na pojazdy elektryczne. Niedawno na ulice miasta wyjechały elektrobusy, kupione przez MZDiK. Obsługują one linię nr 1 i częściowo 12. Pojazdy z zamówienia MPK trafią na linię nr 3.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony