Partnerzy serwisu:

Przystanek PKP Lublin Zachodni dostępny dla pieszych

Redakcja 01.06.2020

Przystanek PKP Lublin Zachodni dostępny dla pieszych
fot. PKP PLK
Miasto Lublin zleci opracowanie rozwiązań komunikacyjnych dla przystanku PKP Lublin-Zachód, które zapewnią mieszkańcom dojście i w dalszej kolejności również dojazd do przystanku kolejowego.
- Priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego podjąłem decyzję o realizacji dojścia do przystanku Lublin-Zachód. Infrastruktura zrealizowana w tym celu przez kolej, obejmuje niewielki odcinek wyłącznie przy istniejącym peronie. Dla komfortu pieszych planujących podróż koleją, chodnik realizowany w ramach miejskiej inwestycji będzie poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej. Środki na ten cel zabezpieczymy na najbliższej sesji Rady Miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Przedłużenie istniejącego chodnika ul. Szafirowej w kierunku przystanku PKP zostanie zlecone w trybie zaprojektuj i wybuduj, co pozwoli na skrócenie czasu realizacji prac. W dalszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja dla ruchu kołowego. Dojazd możliwy będzie ul. Węglinek również od strony ul. Szafirowej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony