Partnerzy serwisu:

Przygotowania do uruchomienia tramwajów w Mustaghanam w Algierii

Witold Urbanowicz 06.01.2021

Przygotowania do uruchomienia tramwajów w Mustaghanam w Algierii
fot. Alstom
Alstom przygotowuje się do uruchomienia nowej sieci tramwajowej w Algierii. W 350-tysięczny, mieście Mustaghanam, zlokalizowanym na wybrzeżu, odbyły się pierwsze próbne przejazdy tramwajów.
W algierskim mieście powstaje sieć o długości 14,2 km, którą docelowo mają obsługiwać dwie linie. Prace przy budowie ruszyły w 2013 r., jednak upadłość jednego z wykonawców powodował opóźnienie w realizacji. Obecnie prace realizuje konsorcjum firm Alstom i Cosider Travaux Publics/Cosider Ouvrages d’art. Zgodnie zeszłorocznymi zapowiedziami uruchomienie komunikacji szynowej ma nastąpić w marcu 2021 r.

Alstom poinformował o pierwszym przejeździe testowym tramwaju na 2-kilometrowym odcinku trasy linii T2 miedzy dworcem SNTF a zajezdnią. – Tramwaj w Mustaghanam jest bardzo ważnym projektem systemowym dla Alstomu i był oczekiwany przez społeczeństwo od dawna. Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć ten ważny kamień milowy pomimo różnych opóźnień, a także pandemii COVID-19. Kolejnym krokiem będą rygorystyczne testy dynamiczne, aby zapewnić płynną pracę i zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo zarówno pasażerom, jak i operatorowi. Będziemy kontynuować naszą długoterminową współpracę w tym kraju, aby lepiej odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie mobilności i oferować im inteligentne, ekologiczne i innowacyjne rozwiązania odpowiadające ich oczekiwaniom – powiedział Amar Chouaki, dyrektor zarządzający Alstom Algeria.

Firma Alstom była odpowiedzialna za dostawę zintegrowanego systemu, torów i sieci trakcyjnej, systemów łączności i sterowania ruchem, podstacji i systemów sprzedaży biletów. Każda linia została wyposażona w tramwaje Citadis, wyprodukowane w zakładzie Annaba (w północno-wschodniej Algierii) przez Cital, lokalną spółkę joint-venture Alstom założoną w 2010 roku.

Alstom jest obecny w Algierii od prawie 30 lat, zatrudniając około 250 pracowników. Firma dostarczała tramwaje do wielu algierskich systemów – Algier, Oran, Constantine, Ouargla, Sétif, Sidi Belabes.


rys. Tony Paoli, lic. CC-BY-NC-ND 4.0
 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony