Partnerzy serwisu:

Przygotowania do startu Torvelo w Toruniu

Redakcja 24.07.2019

Przygotowania do startu Torvelo w Toruniu
fot. UM Toruń
31 lipca 2019 r. startuje system roweru miejskiego w Toruniu Torvelo. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia miejskiego systemu wypożyczania jednośladów. Z Torvelo będzie można korzystać do grudnia.
Torvelo to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która składa się z 40 stacji i 400 rowerów. We wrześniu dołączy do nich 10 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. System będzie działać 24 godziny na dobę. W 2019 roku rowery będzie można wypożyczać do 23 grudnia. W kolejnych latach – 2020, 2021 oraz 2022 – od 14 lutego do 23 grudnia.

– Jesteśmy już na ukończeniu przygotowań systemu. Najważniejsze jest to, że kończy się skręcanie, oklejanie i przygotowanie do jazdy wszystkich rowerów. Mamy ich w magazynie 440, a na ulice Torunia w pierwszej fazie wyjedzie 400 rowerów wyposażonych w w system GPS. Na finiszu jest również montaż stacji, których zostało do przygotowania jeszcze 10. Większość systemu już funkcjonuje, podobnie jak centrum wsparcia użytkownika, które odbiera bardzo dużo telefonów i maili od osób zainteresowanych systemem, sposobem funkcjonowania i rejestracją – mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju i marketingu firmy BikeU.

Rowery, które pojawią się w toruńskim systemie, będą wielobarwne: dominujący zielony nawiązuje do ekologii transportu, a niebieski i żółty do dobrze znanej już mieszkańcom kolorystyki toruńskich tramwajów. Na koszyku pojawił się herb Torunia.


fot. UM Toruń

Dwie stacje demo zostały przed dwoma tygodniami przetestowane i odebrane przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania stacji i rowerów do pełnego funkcjonowania systemu na start, który zaplanowano 31 lipca 2019 roku. – System roweru miejskiego jest bardzo oczekiwany przez torunian. Od 31 lipca zarówno mieszkańcy jak i turyści w naszym mieście będą mogli korzystać z rowerów i stacji rozmieszczonych na terenie całego miasta – zapowiada Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Aby skorzystać z Torvelo należy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem strony internetowej Torvelo lub z poziomu aplikacji mobilnej na smartfony Freebike wybierając Torvelo (Toruń). Jednorazowa, zwrotna opłata inicjalna wynosi 10 zł. Pierwsze 20 minut jazdy wypożyczonym rowerem miejskim będzie bezpłatne. Godzina jazdy będzie kosztować 1 zł, 61-120 minut – 3 zł, 121-180 minut – 5 zł. Każda następna godzina to koszt 7 zł, przy czym maksymalny czas wypożyczenia roweru to 12 godzin. Wprowadzona zostanie także taryfa turystyczna – jednorazowy bezzwrotny abonament to 15 zł. Maksymalny czas wypożyczenia roweru, przy korzystaniu z tej taryfy, to 24 godziny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony