Partnerzy serwisu:

Przygotowania do III linii metra odblokowane

Witold Urbanowicz 28.10.2021

Przygotowania do III linii metra odblokowane
fot. WU
KIO umorzyło postępowanie ws. odwołań w przetargu na prace przedprojektowe dla III linii metra na odcinku między Stadionem a Gocławiem. To przybliża Metro Warszawskie do zawarcia umowy z wybranym w przetargu wykonawcą, firmą ILF.
Jak pisaliśmy, pod koniec lipca Metro Warszawskie rozstrzygnęło przetarg na prace przedprojektowe dla I odcinka III linii metra Stadion – Gocław. Zamówienie jest podzielone na sześć etapów, zakładających m.in. opracowanie projektu koncepcyjnego, ustalenie stref wpływu budowy obiektów metra na zabudowę sąsiadującą, wykonanie oceny stanu budynków, wykonanie analizy wpływu drgań i obciążeń dynamicznych na konstrukcje budynków i ludzi w nich przebywających, sporządzenie dokumentacji hydrogeologicznej i geologiczno-inżynierskiej oraz opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego.

Zamawiający wybrał firmę ILF Consulting Engineers Polska, która w ostatnich latach wykonuje istotną część dokumentacji projektowych dla metra. Od wyników odwołało się jednak Biuro Projektów Metroprojekt – również niezwykle doświadczony podmiot, jeżeli chodzi o prace projektowe dla stołecznego metra.

Jak przekazało nam Metro Warszawskie, Krajowa Izba Odwoławcza umorzyła sprawę w związku z wycofaniem odwołania Metroprojektu. – Wniesione odwołanie wstrzymało na kilka miesięcy inwestycję III linii metra, na którą czeka wielu mieszkańców Warszawy – cieszymy się, że nie ma już przeszkód do jej kontynuowania. Na ten moment nie znamy powodów wycofania odwołania przez Metroprojekt, natomiast potwierdza to, że podniesione zastrzeżenia nie miały odzwierciedlenia w faktach – co szerzej już komentowaliśmy. Obecnie oczekujemy na dopięcie formalności przetargowych i podpisanie umowy – nasz zespół projektowy jest w gotowości, aby przystąpić do prac – mówi Rafał Blankiewicz, dyrektor działu rozwoju biznesu, ILF Consulting Engineers Polska. Biuro Projektów Metroprojekt nie komentuje podjętej decyzji.

Jak będzie wyglądać III linia metra w wydaniu ILF? – Planujemy dla mieszkańców Warszawy coś naprawdę ciekawego, a jednocześnie niezabierającego utylitarnego charakteru metra jako środka transportu. Staramy się kontynuować charakter II linii metra – mówił wcześniej Marcin Przepiórka, wicedyrektor w firmie ILF Polska.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony