Partnerzy serwisu:

Przy stacjach Kolei Mazowieckich zaparkujesz za darmo

Jakub Dybalski 27.03.2018

Przy stacjach Kolei Mazowieckich zaparkujesz za darmo
fot. Travelarz, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Od 1 kwietnia parkingi przy stacjach Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów będą darmowe. Koleje Mazowieckie otwierają swoje obiekty w miejscowościach oddalonych od Warszawy dla każdego.
Parkingi „Parkuj i Jedź” będą funkcjonować w otwartej formule, bez dozoru i bezpłatnie z dostępnością dla wszystkich posiadaczy pojazdów osobowych i rowerów, przez całą dobę siedem dni w tygodniu bez konieczności posiadania biletu – informują Koleje Mazowieckie.

Do tej pory za pozostawienie swojego pojazdu trzeba było zapłacić, choć niewiele. Bilet parkingowy dla auta to wydatek 3 zł, abonament miesięczny kosztuje 20 zł, a kwartalny – 40 zł. Płacić trzeba też za rower (odpowiednio 2 zł, 5 zł i 10 zł).

Parkingi przy stacjach budowane są po to, by zachęcić osoby dojeżdżające do Warszawy do skorzystania z pociągu, zamiast wjeżdżania do miasta swoim samochodem. Koleje Mazowieckie zorganizowały miejsca postojowe w oddalonych od stolicy miastach. Bliżej takie obiekty tworzone są przez władze Warszawy i podwarszawskich gmin, na co w ostatnich latach wykorzystywane są pieniądze unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (specjalna pula pieniędzy przeznaczona na silniejszą integrację w ramach aglomeracji miejskich).

Jak informuje kolejowy przewoźnik, do czasu wprowadzenia planowanych zmian, bilety parkingowe będą sprzedawane z terminem ich ważności do dnia 31 marca 2018 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony