Partnerzy serwisu:

Metro łączy się na Bemowie. Przez osiem dni II linia metra na krótszej trasie

Redakcja 27.04.2022

Metro łączy się na Bemowie. Przez osiem dni II linia metra na krótszej trasie
fot. MJ
Kończą się prace przy budowie metra na Bemowie. Budowany odcinek trzeba zintegrować z czynną linią, co wymaga czasowego wyłączenia trzech wolskich stacji. Od 1 do 8 maja pociągi metra dojadą tylko do stacji Rondo Daszyńskiego. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa.
Budowa metra na Bemowie wkracza w decydującą fazę. Istniejący odcinek trzeba połączyć z budowanym – chodzi o systemy sterowania i zasilania (awaryjny, szynę prądową) oraz przyłącza światłowodowe i telefoniczne, by zapewnić łączność z dyspozytorniami i centralą na STP Kabaty.

Prace wymagają czasowego wyłączenia stacji Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Od 1 do 8 maja pociągi będą jeździły na trasie: Trocka – Rondo Daszyńskiego. Zostanie uruchomiona linia zastępcza ZM2. Autobusy będą kursowały na trasie: RONDO DASZYŃSKIEGO – Prosta – Kasprzaka – Płocka – Górczewska – Os. GÓRCZEWSKA. W godzinach szczytu będą dodatkowe kursy ZM2 na trasie skróconej do przystanku METRO KSIĘCIA JANUSZA. Inaczej pojadą też autobusy linii: 714, 719 i 729 – skończą swoje trasy na pętli Os. Górczewska.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek II linii. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: C5 Ulrychów – położonej w ciągu ul. Górczewskiej, w rejonie Wola Parku i C4 Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Za stacją C4 będą się znajdować tory odstawcze dla pociągów metra. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Astaldi. Wykonawca otrzyma za zrealizowanie inwestycji 959 mln zł. Otwarcie możliwe jest już w czerwcu.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony