Partnerzy serwisu:

Przetarg na nowy dworzec Olsztyn Główny do końca roku

Witold Urbanowicz 12.11.2020

Przetarg na nowy dworzec Olsztyn Główny do końca roku
mat. PKP SA
W czasie przesuwa się przetarg na budowę nowego dworca Olsztyn Główny. Postępowanie ma zostać rozpisane do końca roku. Na razie PKP SA szukają inżyniera kontraktu.
PKP SA planują postawić w Olsztynie nowy dworzec kolejowy, który zastąpi istniejącą, modernistyczną budowlę. Budynek otrzyma on charakterystyczną formę żagla. Nowy obiekt będzie składał się z trzech kondygnacji – dwóch nadziemnych i jednej podziemnej. Ta ostatnia będzie połączona z placem przydworcowym oraz z tunelem, prowadzącym na perony oraz na Zatorze. Więcej o koncepcji piszemy tutaj.

W październiku miał wystartować wspólny przetarg PKP SA i PKP PLK na przebudowę stacji i budowę dworca Olsztyn Główny. Na przełomie września i października ruszyło jedynie postępowanie na część torowo-peronową. Jeszcze w tym miesiącu – o ile nie będzie żadnych przesunięć – mamy poznać oferty.

Na razie PKP SA ogłosiły postępowanie jedynie na inżyniera kontraktu, czyli podmiot, który będzie nadzorować roboty budowlane. Czas wykonania usługi określono na 87-117 tygodni. Sam przetarg na wykonawcę prac budowlanych jeszcze nie ruszył. – Ogłoszenie przetargu jest planowane do końca roku – mówi Michał Stilger, rzecznik PKP SA.

Jak pisaliśmy, zgodnie z niedawno procedowaną zmianą umowy na dokumentację projektową najpóźniej w II połowie stycznia projektant ma uzyskać pozwolenie na uzyskać pozwolenie na rozbiórkę istniejącego dworca i budowę nowego obiektu. Wobec braku porozumienia z właścicielem części autobusowej inwestycja dworcowa, realizowana przez PKP SA, ostała włączona do decyzji ustalającej lokalizację linii kolejowej (tzw. DULK), która będzie wydawana na wniosek PKP PLK, przebudowującej układ torowo-peronowy (przetarg już się toczy).

PKP SA zakładają, że umowa z wykonawcą prac budowlanych będzie zawarta w II kwartale 2021 r., a same prace potrwają 74 tygodnie, czyli niespełna półtora roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony