Partnerzy serwisu:

Przetarg na Gdańsk Główny unieważniony

Witold Urbanowicz 23.10.2018

Przetarg na Gdańsk Główny unieważniony
mat. PKP SA
PKP SA unieważniły przetarg na przebudowę dworca Gdańsk Główny, dzięki której obiektowi miał zostać przywrócony wygląd historyczny. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która przekraczała o 50 mln zł budżet określony na kwotę 70 mln zł.
Zakres prac w przypadku Gdańska Głównego przewidywał odnowienie elewacji budynku. Miał zostać odtworzony czterospadowy dach w północnej stronie dworca, przewidziano również powstanie tarasu. Gruntowej przebudowie miało zostać poddane wnętrze obiektu. Planowane było m.in. odtworzenie historycznego wyglądu holu głównego i dostosowanie budynku do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Inwestycja zakładała także utworzenie nowej części tunelu podziemnego, która połączy budynek dworca z istniejącymi przejściami na perony oraz do przystanków tramwajowych.

W postępowaniu wystartował jedynie Budimex SA, który wycenił prace na blisko 120 mln zł brutto. To znacznie powyżej budżetu PKP SA, który został określony na kwotę 70,6 mln zł brutto. W tej sytuacji zamawiający postanowił unieważnić postępowanie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony