Partnerzy serwisu:

Przejście na stację w Słupsku będzie kosztować 10 mln złotych

Jakub Madrjas 07.10.2021

Przejście na stację w Słupsku będzie kosztować 10 mln złotych
fot. Antekbojar, domena publiczna
Są trzy oferty na wydłużenie tunelu pieszego na stacji w Słupsku. Najtańsza z nich opiewa na ponad 10 mln złotych - i ledwo mieści się w kosztorysie.
Na początku września PKP PLK rozpisały przetarg na wydłużenie tunelu pieszego na stacji w Słupsku. Obiekt zostanie wydłużony o 27,4 m i przejdzie pod pięcioma torami, a światło przejścia wyniesie 10,5 m. Roboty nie obejmą starej części tunelu, która zostanie przebudowana dopiero w momencie modernizacji całej stacji. Dlatego też nowa część przejścia, która zgodnie z normami będzie bardziej zagłębiona (różnica ok. 1,75 m), zostanie połączona ze starym tunelem za pomocą tymczasowych rampy i schodów. Przekrój tego rozwiązania publikowaliśmy tutaj.

Termin składania ofert mijał 7 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Co ciekawe, dwa dni przed otwarciem ofert, 5 października, PKP PLK opublikowała budżet na zadanie - opiewa na aż 10 824 000 złotych brutto. W postępowaniu złożono trzy oferty i tylko jedna z nich mieści się w kosztorysie - opiewa na 10 818 967,02 złotych. Złożyła ją firma Mosty Gdynia. Oferta spółki PPM-T, która należy do PKP PLK opiewała na 18,8 mln złotych, a spółka Want życzy sobie mniej niż 16 mln złotych.

Na realizację prac przeznaczono siedem miesięcy. Inwestycja ma być finansowana ze środków unijnych, w ramach przebudowy linii 202 Gdynia Chylona – Słupsk. Zamawiający może unieważnić postępowanie, jeżeli środki publiczne nie zostaną mu przyznane. Docelowo obiekt zapewni dojście do budowanego przez miasto dworca autobusowego. Więcej temat zakresu prac piszemy tutaj
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony