Partnerzy serwisu:

Przedstawiciele gminy Miechów oglądali swoje solarisy

Jakub Dybalski 17.02.2020

Przedstawiciele gminy Miechów oglądali swoje solarisy
fot. miechow.eu
Urzędnicy z Miechowa w zeszłym tygodniu byli w Bolechowie, gdzie w fabryce Solarisa oglądali przygotowywane dla nich elektrobusy. Będą to pierwsze autobusy w tym mieście.
Umowę na autobusy podpisano pod koniec lipca ubiegłego roku. W Miechowie urzędnicy przeżyli cały serial związany z zakupami, bo udało się je sfinalizować dopiero w czwartym przetargu. W miedzy czasie kontrakt zawalił Ursus Bus, a sam Miechów nie zdecydował się na stosunkowo tanią (w porównaniu z ostateczną ofertą Solarisa) ofertę SOR-a.

Ostatecznie producent z Bolechowa dostarczy do Miechowa dwa autobusy MIDI i ładowarkę, za co zarobi nieco ponad 4,5 mln zł netto.

Będą to niskopodłogowe autobusy Urbino 8,9 LE electric. Zostaną wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, system informacji pasażerskiej z zapowiedziami głosowymi, wewnętrzne i zewnętrze oświetlenie LED-owe, monitoring przestrzeni pasażerskiej, ładowarki USB oraz biletomaty.

Choć, zgodnie z umową, Solaris miał 10 miesięcy na dostawy autobusów, według informacji urzędu miasta pojazdy trafią do Miechowa już na przełomie kwietnia i maja.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony