Partnerzy serwisu:

Prywatna firma sprawdzi bilety w stołecznej komunikacji

Witold Urbanowicz 05.12.2018

Prywatna firma sprawdzi bilety w stołecznej komunikacji
Fot. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał nową umowę z firmą Cursor na kontrolę biletów w stołecznych autobusach, tramwajach i pociągach. W sumie pracownicy tej firmy będą musieli przeprowadzić ponad 100 tys. kontroli w miesiącu, uzupełniając kontrolerów zawodowych ZTM, pracowników SKM oraz tzw. pomocniczą kontrolę biletów.
Pod koniec listopada warszawski ZTM zawarł kolejną umowę z firmą Cursor na kontrolę biletów w pojazdach stołecznej komunikacji w okresie do końca listopada 2020 r. Podmiot ten wykonywał już podobną usługę w latach poprzednich.

Firma musi zapewnić obsadę na każdej zmianie pracowniczej wg zapotrzebowania godzinowego (120 godz. w dni robocze i 161 godz. w weekendy i święta). W sumie w ciągu miesiąca Cursor ma przeprowadzić 108-109 tys. kontroli. Docelowo firma powinna zapewnić w dni robocze 15 kontrolerów w systemie trzyzmianowym (po 8 godz.) lub 10 kontrolerów w trybie dwuzmianowym (po 12 godz.). Natomiast w weekendy i święta podmiot ten powinien wprowadzić odpowiednio 21 bądź 14 kontrolerów.

Zgodnie z umową wynagrodzenie firmy będzie się składało z dwóch części. Stawka za roboczogodzinę wynosi 58,99 zł brutto. Dodatkowo Cursor otrzyma 30,00 zł brutto za każdą opłatę dodatkową wystawioną przez pasażera i opłaconą przez pasażera (z tego wykonawca wypłaci kontrolerowi 20,00 zł netto).

Bilety, oprócz firmy Cursor, kontroluje 65 zawodowych kontrolerów ZTM, 57 osób w ramach tzw. pomocniczej kontroli biletów (na zasadzie zlecenia) oraz pracownicy SKM w pociągach tej spółki. – W tej chwili nie planujemy dodatkowej firmy w okresie trwania umowy z Cursorem – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM Warszawa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony