Partnerzy serwisu:

Pruszków z tańszą Warszawską Kartą Miejską

jd, inf. pras. 03.09.2019

Pruszków z tańszą Warszawską Kartą Miejską
fot. SKM Warszawa
Od 1 września Pruszków dołączył do III progu dopłat w programie Warszawa+. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą jeszcze mniej za bilety Warszawskiego Transportu Publicznego. Ich bilet miesięczny jest tańszy o 30 zł, a kwartalny – o 60 zł.
Do tej pory mieszkańcy Pruszkowa mogli korzystać z oferty Warszawa+2, czyli drugiego poziomu dopłat. Od 1 września, dzięki porozumieniu samorządu z Zarządem Transportu Miejskiego pasażerowie będą mogli korzystać z trzeciego (najwyższego) progu dopłat.

To sprawi, że zapłacą za bilety długookresowe jeszcze mniej. W taryfie normalnej bilet 90-dniowy ważny w 1 i 2 strefie będzie kosztował 330 złotych (do tej pory 390 zł), a za bilet 30-dniowy będzie trzeba zapłacić 120 złotych (zamiast 150 zł). W przypadku biletów ulgowych będzie to odpowiednio: 165 zł (zamiast 195 zł) oraz 60 zł (poprzednio 75 zł). Wcześniej kupione bilety zachowują swoją ważność.

Program Warszawa+, skierowany do mieszkańców gmin aglomeracji, cieszy się dużym zainteresowaniem. Podwarszawskie miasta ustalają z ZTM Warszawa stopień dopłat do wspólnej komunikacji publicznej. Dzięki temu mieszkańcy płacą mniej za bilet okresowy zakodowany na karcie miejskiej, który pozwala na korzystanie z komunikacji w Warszawie i organizowanej przez ZTM komunikacji podwarszawskiej, w tym SKM–ki, a także na jazdę pociągami Kolei Mazowieckich.

Do końca czerwca 2019 roku wydanych zostało 49 100 kart w ramach Warszawa+. Pasażerowie zakodowali na nich 128 800 biletów o wartości 28 023 854 złotych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony