Partnerzy serwisu:

Problem ZTM-u z informacją w metrze

Witold Urbanowicz 14.01.2020

Problem ZTM-u z informacją w metrze
fot. WU
Choć minęło kilka miesięcy od przedłużenia II linii metra do Trockiej, na stacjach I linii wciąż wiszą stare schematy z nieaktualnym układem linii. ZTM tłumaczy to dużymi kosztami aktualizacji map. Jednocześnie tam, gdzie schematy wymieniono, znalazło się sporo błędów.
W połowie września II linia metra została wydłużona do stacji Trocka. ZTM tylko częściowo uaktualnił informację pasażerską w metrze. Nowe mapy i schematy pojawiły się wyłącznie w pociągach, na stacjach II linii oraz na stacji przesiadkowej Świętokrzyska.

Na 20 pozostałych stacjach I linii – zgodnie ze schematami – II linia kursuje na trasie Rondo Daszyńskiego – Dworzec Wileński. Mapy nie uwzględniają też wszelkich innych zmian w komunikacji naziemnej, w tym przebiegu linii skróconych do nowych stacji metra. – Powodem są koszty takiej operacji. Wymienimy, gdy otworzymy stacje na Woli, wtedy mapy będą aktualne przez kilka lat, do czasu otwarcia kolejnych stacji a nie kilka miesięcy – mówi Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM Warszawa.

Problem też w tym, że nowe schematy, które ZTM umieścił na części stacji, zawierają błędy. Jeśli wierzyć schematom, w Warszawie przybyło przystanków z ograniczoną dostępnością. Losowo przy bardzo wielu przystankach tramwajowych i kolejowych pojawiły się żółte wykrzykniki, oznaczające „dostęp do przystanku lub stacji tylko po schodach”. Ponadto II linia metra zmieniłą kolor z czerwonego na granatowy. Organizator komunikacji tłumaczy to „błędem”, który zostanie poprawiony przy kolejnej edycji schematów.


fot. WU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony