Partnerzy serwisu:

Premier Morawiecki: Ograniczenia w komunikacji. Miejsca siedzące podzielone przez dwa

Witold Urbanowicz 24.03.2020

Premier Morawiecki: Ograniczenia w komunikacji. Miejsca siedzące podzielone przez dwa
fot. WU
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. – Wprowadzamy nowe ograniczenia przemieszczania się i w zgromadzeniach – wskazał Mateusz Morawiecki. Dotyczy to także komunikacji publicznej.
Rząd wprowadza dalsze kroki, jeżeli chodzi o walkę z koronawirusem. Nowe rozporządzenie dotyczy m.in. zakazu wychodzenia z domu w innych sytuacjach niż konieczne. Nie powinny razem przemieszczać się więcej niż dwie osoby (chyba, że są rodziną). – Wszystkie modele mówią, że powinniśmy radykalnie ograniczyć kontakty międzyludzkie. Starajmy się to jak najszybciej wprowadzić, by efekt był jak najlepszy – mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej. – W autobusach i tramwajach nie tylko nie może być tłoku, ale muszą być one bezpieczne dla tych osób, które muszą dojechać do swoich zakładów pracy, do aptek, do sklepów. Tylko miejsca siedzące podzielone na dwa – mówi Mateusz Morawiecki, premier. – Zostawmy środki komunikacji publicznej dla tych, co muszą udać się do swojego zakładu pracy, apteki, sklepu lub dla tych, co nie mogą zaoferować pracy zdalnej – zapowiedział premier.

Minister Szumowski jednocześnie wystosował apel do włodarzy miast, by tak zorganizować transport publiczny by tylko co drugie miejsce było zajęte.

Obostrzenia wchodzą od jutra. Szczegóły znajdą się w rozporządzeniu. Zmiany będą obowiązywać do 11 kwietnia (przynajmniej).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport