Partnerzy serwisu:

Pragotrony i zegary ze stacji Olsztyn Główny trafiły do Koronowa

Jakub Rösler 03.04.2022

Pragotrony i zegary ze stacji Olsztyn Główny trafiły do Koronowa
fot. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego
Stare pragotrony, megafony i zegary ze stacji kolejowej w Olsztynie trafiły do Koronowa. Spółka Telkol przekazała je Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego. Jak mówią członkowie stowarzyszenia, ich celem jest przywrócenie wszystkim eksponatom sprawności technicznej. Zegary zawisną na stacji w Koronowie.
Dwustronne pragotrony, megafony oraz zegary ze stacji Olsztyn Główny zostały przekazane przez Telkol Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego Społecznicy otrzymali przedmioty, które zostały zdemontowane ze stacji kolejowej Olsztyn Główny. Stacja w Olsztynie przejdzie gruntowny remont i modernizację, w wyniku której stare urządzenia analogowe zostaną zastąpione przez systemy informacji elektronicznej. Dotyczy to właśnie nagłośnienia czy tablic informacyjnych. Pierwsze prace na stacji już ruszyły. W marcu zamknięto peron nr. 4

Jak mówi nam Rafał Wąsowicz z Kujawsko-Pomorskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju Transportu Publicznego, społecznikom udało się pozyskać stare urządzenia, w tym dwustronne pragotrony z peronów i tunelu olsztyńskiej stacji.

– Docelowo chcemy naprawić i przywrócić sprawność wszystkim urządzeniom, które otrzymaliśmy od spółki Telkol. Przede wszystkim zależy nam na zegarach, których producentem jest spółka KZŁ, do której wystąpiliśmy już o pomoc w uruchomieniu otrzymanych przez nas zegarów – mówi Wąsowicz.

Społecznik dodaje, iż zgodnie z planami członków stowarzyszenia, naprawione zegary mają zostać zawieszone na stacji kolejowej w Koronowie, która jak na razie nie obsługuje pasażerów. Próba przywrócenia połączeń kolejowych do tej miejscowości z pomocą programu Kolej+ nie powiodła się.

Stacja w Olsztynie to także stacja wyposażona w jeden z większych pulpitów kostkowych służących prowadzeniu pociągów. Rozpoczęta modernizacja będzie skutkowała emeryturą także dla tego urządzenia.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony