Partnerzy serwisu:

Praga zmodernizuje 65 tramwajów Tatra T3

Witold Urbanowicz 07.09.2020

Praga zmodernizuje 65 tramwajów Tatra T3
fot. Libor Hincica
DPP Praha, operator komunikacji w stolicy Czech, zlecił modernizację układów napędowych i przetwornic 65 tramwajów z legendarnej rodziny Tatra T3. Tramwaje te przy okazji prac otrzymają częściowo niską podłogę.
Pojazdy Tatra T3 to kultowe czechosłowackie tramwaje, których historia sięga przełomu lat 50. i 60. XX w. W przeszłości DPP przebudował już 35 pojazdów, czego efektem są częściowo niskopodłogowe pojazdy oznaczone T3R.PLF. Otrzymały one zupełnie nowe pudła – z zachowaniem cech konstrukcyjnych tramwajów T3.

DPP zdecydował się kontynuować ten program modernizacji w ramach napraw głównych najstarszych pojazdów. Tak jak wcześniej, stare pudła z lat 60. XX. (bądź młodsze, ale bez odpowiednich zabezpieczeń antykorozyjnych) zostaną zastąpione nowymi, częściowo niskopodłogowymi. Za tę część prac odpowiadają zakłady Krnovské opravny a strojírny.

Nieodzowną częścią tramwajów jest ich część elektryczna. Tę zmodernizuje firma Cegelec w oparciu o osprzęt „TV Progress”, stosowany od początku XXI w. w setkach Tatr T3 wciąż jeżdżących w Pradze. Wartość kontraktu to ok. 3 mln euro. – Początkowo zakładano, że rozwiązania te służyć będą przez okres 16 lat, ale praktyka pokazała, że są one niezwykle trwale przy jednocześnie niskim koszcie obsługi. O niezawodności świadczy fakt, że DPP chce zastosować takie rozwiązania w kolejnych 65 tramwajach. Z naszego punktu widzenia będzie to niemal nowy sprzęt, gdyż chcemy zapewnić niezawodną eksploatację przez kolejne 20 lat – mówi Miroslav Opa, dyrektor wykonawczy w firmie Cegelec.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony