Partnerzy serwisu:

Poznań: Zmiany w strefa płatnego parkowania dopiero od czerwca

Redakcja 31.03.2020

Poznań: Zmiany w strefa płatnego parkowania dopiero od czerwca
fot. UM Poznań
Radni podjęli decyzję, by w związku z epidemią koronawirusa wprowadzić zmiany w strefie płatnego parkowania dwa miesiące później, od 1 czerwca. Pierwotnie miały one wejść w życie 1 kwietnia.
Rada Miasta postanowiła przesunąć wprowadzenie zmian w Strefie Płatnego Parkowania w związku z obecną, wyjątkową sytuacją stanu epidemii wywołanej koronawirusem. Przy ograniczonym działaniu publicznego transportu zbiorowego, zawieszeniu zajęć w szkołach i na uczelniach wyższych, ograniczeniu działania wielu instytucji, sklepów, centrów handlowych, firm, wprowadzenie wyższych stawek mogłoby zwiększyć koszty działania wielu instytucji, służb i wolontariuszy zaangażowanych w zwalczanie epidemii. Stąd projekt uchwały zakładający przesunięcie wejścia w życie zapisów uchwały przesuwającej przede wszystkim śródmiejską strefę płatnego parkowania z 1 kwietnia 2020 roku na dzień 1 czerwca 2020 roku. Nikt z obecnych na sesji radnych nie zagłosował przeciwko takiemu rozwiązaniu.

1 kwietnia miała zostać uruchomiona śródmiejska strefa płatnego parkowania. Do czerwca nie będą wprowadzane żadne z zapowiadanych propozycji – zmiana stawek i godzin i zasady zakupu abonamentów. Obowiązywać będą aktualne przepisy regulujące funkcjonowanie SPP.

Radni wnioskowali o ułatwienie parkowania dla szpitali i ich pracowników. Takie działania są już jednak prowadzone. Zarząd Dróg Miejskich, mając na uwadze trudną sytuację szpitali oraz służb zaangażowanych w zwalczanie epidemii, szuka okresowych rozwiązań w zakresie parkowania na obszarze objętym strefą płatnego parkowania, tak aby pomóc pracownikom tych placówek.

Szczegółowa informacja w tej sprawie została już przekazana do sześciu szpitali mających swoje siedziby w centrum miasta, na obszarze działania strefy. Na wniosek poszczególnych instytucji proponowane są konkretne rozwiązania. Z takiej propozycji korzysta już Policja z komisariatu na Jeżycach, której pracownicy pozostawiają prywatne samochody na miejskim parkingu przy ulicy Pułaskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport