Partnerzy serwisu:

Poznań z przetargiem na ładowarki dla elektrobusów

jd/inf. pras. 10.03.2020

Poznań z przetargiem na ładowarki dla elektrobusów
Fot. Solaris
W MPK Poznań trwa właśnie wybór dostawcy ładowarek dla autobusów elektrycznych, które właśnie kupuje tamtejszy przewoźnik. Chodzi o 18 ładowarek zajezdniowych i 5 dwustanowiskowych ładowarek pantografowych. Oferty zostaną otwarte 24 marca.
Ładowarki mają stanąć w zajezdni przy ul. Kaczej oraz na dworcach autobusowych Sobieskiego i Garbary oraz na Górczynie.  Na dworcu autobusowym na os. Jana III Sobieskiego, gdzie już obecnie ładują się autobusy elektryczne, w ramach realizowanego zadania powstanie dodatkowo jedna dwustanowiskowa ładowarka pantografowa. Podobnie na dworcu Garbary – utworzone zostanie jeszcze jedno dwustanowiskowe urządzenia pantografowe.

W zajezdni autobusowej Kacza przewidziano montaż 18 dwustanowiskowych urządzeń stacjonarnych, umożliwiających ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz jednego dwustanowiskowego urządzenia pantografowego. Dodatkowo, z myślą o tej zajezdni zamówiono trzy mobilne stacje ładowania pojazdów.

Nową lokalizacją, w której pojawią się ładowarki jest też dworzec autobusowy Górczyn. Tam przewidziano dwa dwustanowiskowe urządzenia pantografowe.

Zamawiane ładowarki mają być uniwersalne. Zgodnie z wytycznymi, wszystkie zamawiane elementy infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego powinny współpracować z już eksploatowanymi autobusami z napędem elektrycznym oraz z autobusami, które zostaną dostarczone w ramach obecnego przetargu (jedyną ofertę, mieszczącą się w budżecie, złożył Solaris). Zgodnie z wymogami ich instalacja ma się skończyć do 30 sierpnia 2021 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony