Partnerzy serwisu:

Poznań z ofertami na ładowarki dla elektrobusów

Witold Urbanowicz 15.04.2020

Poznań z ofertami na ładowarki dla elektrobusów
fot. MPK Poznań
MPK Poznań otworzyło oferty w przetargu na dostawę i montaż infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych, które właśnie kupuje tamtejszy przewoźnik. Chodzi o 18 ładowarek zajezdniowych i 5 dwustanowiskowych ładowarek pantografowych..
Ładowarki mają stanąć w zajezdni przy ul. Kaczej oraz na dworcach autobusowych Sobieskiego i Garbary oraz na Górczynie. Zamawiane ładowarki mają być uniwersalne. Zgodnie z wytycznymi, wszystkie zamawiane elementy infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego powinny współpracować z już eksploatowanymi autobusami z napędem elektrycznym oraz z autobusami, które zostaną dostarczone w ramach obecnego przetargu (jedyną ofertę, mieszczącą się w budżecie, złożył Solaris). Zgodnie z wymogami ich instalacja ma się skończyć do 30 sierpnia 2021 r.

Na dworcu autobusowym na os. Jana III Sobieskiego, gdzie już obecnie ładują się autobusy elektryczne, w ramach realizowanego zadania powstanie dodatkowo jedna dwustanowiskowa ładowarka pantografowa. Podobnie na dworcu Garbary – utworzone zostanie jeszcze jedno dwustanowiskowe urządzenia pantografowe.

W zajezdni autobusowej Kacza przewidziano montaż 18 dwustanowiskowych urządzeń stacjonarnych, umożliwiających ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz jednego dwustanowiskowego urządzenia pantografowego. Dodatkowo, z myślą o tej zajezdni zamówiono trzy mobilne stacje ładowania pojazdów.

Nową lokalizacją, w której pojawią się ładowarki jest też dworzec autobusowy Górczyn. Tam przewidziano dwa dwustanowiskowe urządzenia pantografowe.

Dzisiaj (15 kwietnia) minął termin składania ofert. Wpłynęły dwie. Konsorcjum firm Medcom i S&M Energia proponuje wykonanie usługi za 11,328 mln zł netto, a konsorcjum firm Ekoenergetyka Polska i Zakład Usługowy Instaltech za 14,956 mln zł netto. Budżet na ten cel wynosił 14,439 mln zł netto. Obie firmy zaproponowały 60 miesięcy gwarancji oraz czas naprawy wynoszący sześć godzin od chwili zgłoszenia wady.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony