Partnerzy serwisu:

Poznań z jedną ofertą na 21 elektrobusów

Witold Urbanowicz 08.06.2018

Poznań z jedną ofertą na 21 elektrobusów
fot. MPK Poznań
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu otworzyło oferty w przetarug na zakup 21 autobusów elektrycznych, w tym sześciu standardowej długości i 15 przegubowych. To będą pierwsze takie zakupy w stolicy Wielkopolski. Jedyną ofertę złożył Solaris.
Zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy sześciu autobusów elektrycznych o długości ok. 12 metrów, mieszczących co najmniej 70 pasażerów z czego 20 na miejscach siedzących (6 dostępnych z niskiej podłogi). Autobus powinien mieć troje drzwi (2–2–2) a przy drugich miejsce dla wózka inwalidzkiego lub na rower.

W drugiej części chodzi o 15 autobusów przegubowych z napędem elektrycznym. Pojazdy muszą mieścić 110 pasażerów, mieć 30 miejsc siedzących z tego 10 dostępnych z niskiej podłogi oraz czworo drzwi w układzie 2–2–2–2. Również w tych pojazdach musi się znaleźć jedno stanowisko dla wózka inwalidzkiego lub roweru.

Oba typy autobusów muszą być zasilane prądem z baterii, te z kolei mają być ładowane zarówno metodą plug–in (przez kabel), jak i za pomocą pantografu zamontowanego na autobusie.

Dzisiaj (8 maja) minął termin składania ofert. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia przeznaczył 69,7 mln zł brutto – jednak bez informacji o podziale środków na części zamówienia. Jedyną ofertę w postępowaniu złożył Solaris. Sześć pojazdów 12-metrowych wycenił na 16,2 mln zł brutto, natomiast 15 przegubowców na kwotę 57,7 mln zł brutto. Łącznie daje to kwotę blisko 74 mln zł brutto, czyli nieznacznie powyżej oczekiwań finansowych zamawiającego.

Autobusy przegubowe muszą zostać dostarczone do 16 grudnia przyszłego roku. Pojazdy standardowej długości mają termin dostawy określony na 28 lutego 2020 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony