Partnerzy serwisu:

Poznań: Wykopaliska na trasie tramwaju do Naramowic

Redakcja 14.01.2020

Poznań: Wykopaliska na trasie tramwaju do Naramowic
fot. UM Poznań
W trakcie kolejnego etapu prac związanych z budową tramwaju na Naramowice archeolodzy zbadają ponad osiem hektarów terenu. Wykopaliska odbędą się w rejonie ulic Jasna Rola, Lechickiej oraz Naramowickiej i nie powinny sprawiać utrudnień w ruchu.
Przed świętami archeolodzy natknęli się na pozostałości osady sprzed 2 tysięcy lat - tym razem spodziewają się m.in schronu amunicyjnego, artyleryjskiego oraz mobilizacyjnego. Wykopaliska wpisują się w harmonogram inwestycji i nie wpłyną na termin wykonania zadania.

- Archeolodzy pracują już w parku Kosynierów, a teraz pojawią się także w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej oraz schronów przy ul. Sarmackiej. To tereny w strefie ochrony konserwatorskiej, dlatego należy je przebadać przed pracami budowlanymi - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes PIM.

Oprócz prac archeologicznych na terenie przyszłej trasy tramwajowej trwają wyburzenia budynków kolidujących z inwestycją, głównie w rejonie ul. Naramowickiej i Sarmackiej.

Planowana trasa na Naramowice będzie miała ok. 3,3 km długości. Inwestycja obejmuje też budowę niemal 7,5 km dróg, łącznie z ulicami dojazdowymi i skrzyżowaniami. Do połączenia z nowym torowiskiem przygotowana jest już rozbudowana pętla Wilczak.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony