Partnerzy serwisu:

Poznań wybiera wykonawcę remontu trasy tramwaju na GTR

Witold Urbanowicz 28.05.2018

Poznań wybiera wykonawcę remontu trasy tramwaju na GTR
mat. UM Poznań
Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły przetarg na remont trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze. Wybrano ofertę ZUE, które pokonało konkurentów ceną.
W ramach inwestycji przebudowane będzie zarówno torowisko, jak i drogi wzdłuż GTR. W zakres prac wejdzie m.in.: kompletna przebudowa torowiska z siecią trakcyjną na całym odcinku, budowa i przebudowa przystanków tramwajowych oraz tramwajowo-autobusowych z zapewnieniem przejścia w poziomie jezdni, rozbudowa ronda Żegrze, przebudowa fragmentów ulic kolidujących z trasą tramwajową, przebudowa stacji prostownikowej Żegrze oraz stacji transformatorowej ENEA, przebudowa i budowa chodników oraz dróg rowerowych, budowa monitoringu wizyjnego, budowa i przebudowa infrastruktury (oświetlenia, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej), budowa sieci do nawadniania terenów zielonych.

Postępowaniu wystartowało pięć podmiotów, które złożyły oferty w wysokości 101,5-177,4 mln zł brutto przy budżecie zamawiającego wynoszącym 100 mln zł. Zamawiający wybrał ofertę firmy ZUE, która złożyła najtańszą propozycję.

Na przebudowę ronda Żegrze przeznaczono 10 miesięcy od podpisania umowy, przebudowa układu drogowo-torowego na odcinku od tunelu Franowo do ronda Żegrze ma zakończyć się w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy, przy czym ZUE i Torpol zaoferowali skrócenie tego terminu o miesiąc. Zamawiający zastrzegł jednocześnie, że ruch na odcinku od tunelu Franowo do przystanku os. Stare Żegrze I, gdzie przewidziano tymczasowy rozjazd, ma zostać utrzymany co najmniej do 31 grudnia 2018 r. Ponadto przebudowa skrzyżowań Chartowo-Wiatraczna i Żegrze-Bobrzańska może odbyć się w czasie przebudowy trasy tramwajowej na odcinku od tunelu Franowo (początek zadania) do przystanku os. Stare Żegrze I, czyli najwcześniej w styczniu 2019 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony