Partnerzy serwisu:

Poznań: Wiadukty PST do remontu w te wakacje

Witold Urbanowicz 15.07.2016

Poznań: Wiadukty PST do remontu w te wakacje
fot. Kapsuglan, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
MPK w Poznaniu prowadzi teraz postępowanie przetargowe w trybie zapytania o cenę na remont wiaduktów tramwajowych w ciągu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Prace wymagające demontażu torowiska mają rozpocząć się pod koniec lipca.
Jeden z wiaduktów prowadzi nad ulicami Poznańską i Libelta. Ten ok. 118-metrowy obiekt posadowiony jest na czterech przęsłach. Na przełomie maja i czerwca 2016 r. został przeprowadzony częściowy remont wiaduktu, obejmujący m.in. naprawę płyty pomostowej od spodu czy belek podporęczowych. Celem aktualnych prac będzie naprawa koryta balastowego. Jak informuje MPK, w występują w nim uszkodzenia korozyjne, które doprowadziły do utraty wytrzymałości przez beton.

Kolejny obiekt podlegający naprawie to estakada nad doliną Bogdanki. Opiera się ona na 25 przęsłach i liczy sobie nieco ponad 667 metrów długości. Celem prac będzie naprawa płyty pomostowej. Tutaj również występują lokalne uszkodzenia korozyjne krawędzi koryta balastowego, które doprowadziły do całkowitej utraty przez beton wytrzymałości.

Termin składania ofert mija 20 lipca. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Wszelkie prace mają się odbyć do 27 grudnia br., przy czym roboty wymagające demontażu torowiska mogą się odbywać wyłącznie w terminie od 27 lipca do 31 sierpnia.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony