Partnerzy serwisu:

Poznań. UIica Mostowa będzie jeszcze bardziej zielona

Redakcja 09.09.2020

Poznań. UIica Mostowa będzie jeszcze bardziej zielona
fot. ZDM Poznań
Do połowy września posadzone zostaną kolejne krzewy i trawy po wschodniej stronie ulicy. Późną jesienią przybędzie także kilka lip drobnolistnych i klonów polnych.
Sukcesywnie na ulicy Mostowej pojawia się coraz więcej zieleni. Wiosną tego roku ulica zyskała krzewy i drzewa w miejscach, które wcześniej były zabrukowane, ale nie były wykorzystywane przez pieszych czy kierowców. Podobnie jest i tym razem. Po wschodniej stronie ulicy (bliżej rzeki Warty), na odcinku od ulicy Wierzbowej do Ewangelickiej posadzone zostaną drzewa, krzewy i ozdobne trawy w kolejnych, zabrukowanych do tej pory miejscach.

Obecnie trwa przygotowywanie podłoża pod zieleń. W najbliższych dniach posadzonych będzie 170 sztuk krzewów i traw. Drzewa pojawią się na przełomie października i listopada, gdy warunki agrotechniczne będą właściwe do nasadzeń.

Warto pamiętać, że zieleń nie tylko poprawia estetykę okolicy, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie m.in. redukując zanieczyszczenia występujące w powietrzu, którym oddychamy. Liczba zanieczyszczeń pyłowych na ulicy bez drzew to nawet 13 tys. drobin na litr powietrza, gdy na ulicy z drzewami, liczba zmniejsza się do ok. 4 tys. drobin/l. Drzewa bardzo pozytywnie wpływają również na mikroklimat ulicy, dają przechodniom cień podczas upalnych dni.

Projekt zieleni został pozytywnie zaopiniowany przez Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Radę Osiedla Stare Miasto, która jest zaangażowana w realizację nasadzeń.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony