Partnerzy serwisu:

Poznań. Tramwaj w barwach pociągu

Jakub Dybalski 01.06.2018

Poznań. Tramwaj w barwach pociągu
fot. UM Poznań
Już 10 czerwca w aglomeracji poznańskiej ruszą kursy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. By zwrócić uwagę mieszkańców na nowy środek transportu jeden z tramwajów, który można spotkać na liniach 2, 6 i 13 zmienił barwy. Z zielono–żółtych na biel i czerwień.
Biało-czerwony tramwaj Siemens Combino ma zwrócić uwagę poznaniakom, ale także mieszkańcom aglomeracji, na alternatywę dla samochodu, jaką jest kolej - informuje serwis urzędu miasta. Dzięki niej i mniejszej ilości aut wjeżdżających do miasta powinien zmniejszyć się ruch kołowy na poznańskich drogach, a także hałas i zanieczyszczenie powietrza. PKM ruszy już za 10 dni.

Dzięki kolei podpoznańskie gminy będą lepiej skomunikowanie z Poznaniem. Łatwiejszy będzie dojazd do szkół, zakładów pracy, czy instytucji kultury.

Obszar funkcjonowania Poznańskiej Kolei Metropolitalnej objął gminy i miejscowości w promieniu około 50 km od Poznania, wyznaczany przez stacje końcowe PKM na poszczególnych liniach: Nowy Tomyśl, Wągrowiec, Grodzisk Wlkp., Jarocin, Szamotuły, Rogoźno, Kościan, Gniezno i Września.

Na początku pierwsze pociągi PKM połączą Poznań z Nowym Tomyślem, Jarocinem, Wągrowcem i Grodziskiem Wielkopolskim. W ramach drugiego etapu, który zaplanowany jest na lata 2019 - 2021, uruchomione będą połączenia do Rogoźna, Gniezna, Wrześni, Kościana i Szamotuł.

Docelowo na każdej z 9 linii kolejowych wychodzącej ze stolicy Wielkopolski pociągi pojadą regularnie, co pół godziny rano i po południu oraz co godzinę w pozostałym czasie.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony