Partnerzy serwisu:

Poznań. Tereny wokół Areny będą bardziej zielone

Redakcja/inf. pras. 07.12.2021

Poznań. Tereny wokół Areny będą bardziej zielone
mat. fb MTP
Będą nowe drzewa w poznańskim Parku Kasprowicza – to jeden z efektów porozumienia, jakie osiągnęli przedstawiciele Grupy MTP oraz stowarzyszeń Prawo do Przyrody i Koalicja ZaZieleń Poznań. Zyskają na nim otoczenie Areny i cały Łazarz.
Porozumienie to wynik wielu spotkań i wizji lokalnych oraz przeprowadzonych analiz, dzięki którym możliwe stało się osiągnięcie konsensusu. Dzięki temu otoczenie hali Arena będzie jeszcze bardziej przyjazne nie tylko dla ludzi, ale także dla roślin i zwierząt. W następstwie zawartego porozumienia strona społeczna wycofa wniosek z Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Zgodnie z ustaleniami, podczas realizacji inwestycji zostanie zmodyfikowany projekt odprowadzania wód opadowych z dachu hali. Przesadzone zostaną też 22 drzewa, w tym trzy lipy i dwa buki. W związku z tym, że ustalono inną metodę określania liczby nasadzeń kompensacyjnych (zgodnie z przynależnością drzew do grup ekologicznych), Grupa MTP zobowiązuje się posadzić 482 nowe drzewa (decyzja środowiskowa wskazywała na 215 nasadzeń). 291 drzew pojawi na terenie inwestycji, 191 w parku Kasprowicza.

Grupa MTP uzyskała już zgodę Zarządu Zieleni Miejskiej na nasadzenia w parku. Na budynku biurowym pojawią się z kolei budki dla ptaków i nietoperzy, ich lokalizacja zostanie uzgodniona z ornitologiem. Jeśli okaże się, że przeszklone i transparentne powierzchnie będą stanowić niebezpieczeństwo dla ptaków, zostaną zabezpieczone, by chronić je przed ewentualnymi kolizjami.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony