Partnerzy serwisu:

Poznań szykuje się do remontu trasy tramwajowej od osiedla Lecha do Kórnickiej

Jakub Rösler 05.04.2022

Poznań szykuje się do remontu trasy tramwajowej od osiedla Lecha do Kórnickiej
Moderus Gamma wjeżdża na przystanek osiedle Lecha od strony Kórnickiejfot. Jakub Rösler
Poznań planuje remont trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj, a dokładniej jego pierwszej części, od przystanku Kórnicka do osiedla Lecha. Przetarg na te prace ma zostać ogłoszony w 3 kwartale bieżącego roku, a prace obejmą torowisko oraz sieć trakcyjną, a także przebudowę przystanków tramwajowych.
Przebudowa i modernizacja Górnego Tarasu Rataj to obszerne zadanie, które obejmowało modernizację już istniejących tras tramwajowych, a także budowę zupełnie nowego odcinka torowiska wraz z pętlą przy Falistej, gdzie tramwaje dotarły we wrześniu 2020 roku. Modernizacja tras na odcinku Kórnicka – Osiedle Lecha – Rondo Żegrze została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich, obejmujący odcinek od Osiedla Lecha do Żegrza oddano do użytku jesienią 2019 roku. Drugi z nich ma zostać zmodernizowany w tym roku.

Jak mówi nam Maja Chłopocka, dyrektorka ds. komunikacji i koordynacji inwestycji w Poznańskich Inwestycjach Miejskich, spółka planuje ogłoszenie przetargu w tej sprawie w trzecim kwartale tego roku.

– Realizacja zadania inwestycyjnego obejmie przebudowę konstrukcji torowiska, sieci trakcyjnej, peronów przystankowych i infrastruktury towarzyszącej. Prace powinny potrwać ok. 14 miesięcy – dodała Maja Chłopocka.

Dyrektorka przekazała nam też, iż w prognozie finansowej na lata 2023-2023, Poznań zaplanował na to zadanie około 87 milionów złotych.

Inwestycja sprawi, iż ponownie utworzy się wąskie gardło jeśli chodzi o dojazd tramwajów do największej zajezdni poznańskiego MPK, która znajduje się na Franowie. Obecnie można tam dojechać z dwóch kierunków, a po rozpoczęciu prac będzie to możliwe już tylko z jednej strony, od Ronda Żegrze.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony