Partnerzy serwisu:

Poznań. Powstaję nowa trasa rowerowa na Grundwaldzie

Redakcja/inf. pras. 13.08.2020

Poznań. Powstaję nowa trasa rowerowa na Grundwaldzie
fot. PIM
Już niedługo cykliści będą mogli bezpiecznie dojechać do centrum z okolic Stadionu Miejskiego na Grunwaldzie i parku Jana Pawła II na Wildzie. Trwa budowa nowych odcinków dróg rowerowych o łącznej długości przekraczającej 2,5 km. 
Nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek traktu dla cyklistów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej − od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej − połączy się z powstałym w ubiegłym roku odcinkiem trasy, prowadzącym do ul. Roosevelta.

− Roboty związane z budową nowego odcinka dobiegają końca. Nawierzchnia bitumiczna jest już ułożona niemal na całej długości. Zasadnicze roboty budowlane na całym nowym odcinku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej oraz na połączeniu ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego zakończą się poniedziałek, 17 sierpnia. Po ich zakończeniu montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziom – mówi, cytowany w komunikacie, Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od tygodnia działa już nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych w sąsiedztwie ul. Marszałkowskiej, dzięki której znacznie poprawiło się bezpieczeństwo.

Zgodnie z przyjętym harmonogram prace związane z budową nowego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej zakończą się w III kwartale tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie - na przełomie października i listopada.

Zaawansowane prace prowadzone są również na ponad kilometrowym odcinku nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej powstającej wzdłuż ul. Dolna Wilda, od ul. św. Jerzego - przez ul. Górna Wilda oraz ul. Półwiejską − do ul. Krakowskiej.

Na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Spychalskiego stanęły już nowe wysięgniki sygnalizacji świetlnej. Gotowa jest już konstrukcja pod masę bitumiczną na drodze rowerowej, równocześnie powstaje nowy chodnik. Od ul. Spychalskiego do ul. Górna Wilda zamontowano nowe słupy oświetleniowe, gotowe są już kanał technologiczny i koryta pod nowe nawierzchnie, dzięki czemu będzie można rozpocząć budowę nowych konstrukcji chodnika i ścieżki rowerowej. Dodatkowo, jezdnia zostanie pokryta nową warstwą ścieralną na całym odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda. Tymczasem do końca zbliżają się roboty na odcinku od ul. Królowej Jadwigi do ul. Krakowskiej.

Do końca sierpnia mają zakończyć się nim roboty budowlane na tym odcinku, a także na skrzyżowaniach ul. Półwiejskiej z ul. Kościuszki i ul. Królowej Jadwigi, oraz ul. Dolna Wilda z ul. św. Jerzego, na których uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna. Obecnie na tym odcinku zamontowano już odwodnienie, zakończono prace związane z nowymi kanałami kablowymi, zamontowano nowe wysięgniki sygnalizacji świetlnej. Trwają prace brukarskie związane z nowym chodnikiem.
Planowany termin zakończenia tej rozpoczętej w kwietniu inwestycji to IV kwartał 2020 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony