Partnerzy serwisu:

Poznań: Rusza budowa przystanków wiedeńskich na ulicy Dąbrowskiego

Redakcja 16.09.2021

Poznań: Rusza budowa przystanków wiedeńskich na ulicy Dąbrowskiego
fot. UM Poznań
W sobotę, 18 września, rozpocznie się modernizacja przystanków tramwajowych Rynek Jeżycki, znajdujących się w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Powstaną tam przystanki typu wiedeńskiego, dzięki czemu pasażerom - zwłaszcza w starszym wieku, niepełnosprawnym oraz podróżującym z dziećmi w wózkach – łatwiej będzie wsiąść czy wysiąść z pojazdu.
Przystanki wiedeńskie powstają w miejscach, gdzie do tramwaju wsiada się bezpośrednio z jezdni - jej fragment podwyższa się, dzięki czemu dostęp do pojazdów jest łatwiejszy. W tym roku w ten sposób został już przebudowany przystanek Sielska w kierunku Górczyna (na ul. Głogowskiej), a niebawem ekipy MPK Poznań – działając na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego – przystąpią do prac na ul. Dąbrowskiego.

W tym rejonie przebudowane zostaną dwa przystanki Rynek Jeżycki w ciągu ul. Dąbrowskiego (w kierunku Ogrodów oraz w kierunku centrum). W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną perony i ich krawędzie o długości 45 metrów wraz z rampami - wjazdową i wyjazdową.

Prace w obu lokalizacjach prowadzone będą równocześnie, w taki sposób, aby były możliwie jak najmniej dolegliwe dla mieszkańców i użytkowników dróg. Pomimo to na ul. Dąbrowskiego w rejonie rynku Jeżyckiego należy spodziewać się utrudnień.

Na odcinku, na którym będą (przez około 2 miesiące) prowadzone prace, utrzymany będzie ruch samochodowy w kierunku Ogrodów. Na ul. Prusa, pomiędzy ul. Słowackiego a Rynek Jeżycki, zmieniony zostanie kierunek jazdy. Nie będzie możliwy skręt w prawo z ul. Słowackiego oraz przejazd ul. Prusa w kierunku Żurawia, ale także dojazd do ul. Dąbrowskiego. Z Kraszewskiego będzie można skręcić jedynie w lewo w kierunku ul. Kościelnej. Kierowcy jadący w stronę centrum będą musieli korzystać z tras alternatywnych – objazd wyznaczono ulicami Kościelną, Poznańską i Kochanowskiego.

Zmiany dotyczyć będą także organizacji transportu publicznego. W stronę Ogrodów, jak i z, tramwaje kursować będą przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Prace na ul. Dąbrowskiego rozpoczną się w tym samym czasie, kiedy uruchomiona zostanie komunikacja tramwajowa na zmodernizowanym odcinku ul. Wierzbięcice, a jednocześnie rozpoczną się prace na Górnej Wildzie, gdzie przebudowywany będzie węzeł rozjazdowy. W związku z tym od 18 września nastąpią zmiany tras linii tramwajowych nr 2, 8, 9, 10, 12, 17, 18 oraz nocnych linii autobusowych nr 216 i 226.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony