Partnerzy serwisu:

Poznań: Rozpoczęła się naprawa torowiska na ul. Dąbrowskiego

Redakcja 01.09.2020

Poznań: Rozpoczęła się naprawa torowiska na ul. Dąbrowskiego
fot. UM Poznań
Zgodnie z harmonogramem, 1 września, rozpoczęły się zapowiedziane wiosną prace na Jeżycach. Na ulicy Dąbrowskiego zostanie wymienione torowisko i nawierzchnia ulicy na odcinku od ul. Prusa do ul. Kraszewskiego. Prace potrwają miesiąc. W przyszłym roku poprawi się standard przystanków przy rynku Jeżyckim wzdłuż ul. Dąbrowskiego.
Remont jest planowany do końca września, w tym czasie tramwaje nie będą kursowały odcinkiem ulicy Dąbrowskiego od węzła Żeromskiego/Dąbrowskiego do mostu Teatralnego oraz przez ul. Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Przy okazji tych prac zostanie zmodernizowana podstacja na ulicy Janickiego zasilająca tramwaje kursujące m.in. na ul. Dąbrowskiego. Jest to bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla transportu tramwajowego w tym rejonie miasta.

Co bardzo ważne, w przyszłym roku poprawi się także standard przystanków przy rynku Jeżyckim wzdłuż ulicy Dąbrowskiego. Po przebudowie osoby starsze i mające problem z poruszaniem się będą mogły łatwiej korzystać z komunikacji publicznej. Obecnie opracowywana jest dokumentacja, w oparciu o którą przystanki te zostaną przebudowane. Powstanie ona do końca tego roku, dzięki czemu już w 2021 roku będzie można wykonać platformy, które będą umożliwiać łatwiejsze wysiadanie i wsiadanie z tramwajów.


Z uwagi na prowadzone prace tramwaje nie będą kursowały odcinkiem ulicy Dąbrowskiego od węzła Żeromskiego/Dąbrowskiego do mostu Teatralnego, a także przez ul. Zwierzyniecką. Linia nr 2 zostanie zawieszona, a na liniach nr 17 i 18 zmienią się trasy – pojadą przez ulice Przybyszewskiego i Grunwaldzką. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa "za tramwaj" T2, na trasie z Ogrodów do Dworca Głównego PKP.

W rejonie rynku Jeżyckiego zamknięta zostanie ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania ul. Prusa-Żurawia do ul. Kraszewskiego. Na odcinku ul. Prusa od ul. Słowackiego do ul. rynek Jeżycki odwrócony zostanie ruch jednokierunkowy (w kierunku Słowackiego). Ul. Żurawia będzie dwukierunkowa z wjazdem i wyjazdem tylko od strony ul. Poznańskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony