Partnerzy serwisu:

Poznań. Rozbudową Poznańskiego Roweru Miejskiego zajmie się Nextbike

Jakub Dybalski 08.11.2018

Poznań. Rozbudową Poznańskiego Roweru Miejskiego zajmie się Nextbike
fot. Nextbike
W Poznaniu rozstrzygnięto drugą część przetargu na organizację i zarządzanie tamtejszym rowerem miejskim, która dotyczyła jego rozbudowy o rowery czwartej generacji. Podobnie jak w części podstawowej, zajmie się nią Nextbike. To była jedyna oferta.
W tym roku w Poznaniu kończy się umowa z Nextbike’m na zarzadzanie Poznańskim Rowerem Miejskim. Stąd przetarg na kolejną, czteroletnią usługę. Zadanie podzielono na dwie części. Dalsze zarządzania obecnym, tradycyjnym systemem stacyjnym, który dziś liczy 1,2 tys. rowerów i jego rozbudowę o 500 (i w każdym kolejnym roku o sto więcej) rowerów w systemie bezstacyjnym.

Tę pierwszą część przetargu rozstrzygnięto w połowie października i trafiła ona do Nextbike’a. Teraz rozstrzygnięto drugą i ją też zgarnął dotychczasowy operator rowerów.

Z drugą częścią przetargu był kłopot, dlatego, że w Poznaniu na całość zaplanowano 31 mln zł. Za utrzymanie systemu w dotychczasowej skali Nexbike zarobi 14,3 mln zł brutto, ale za część drugą zażądał 19 mln zł, a więc znacznie powyżej budżetu. Co więcej mowa tu tylko o podstawowej wersji bezstacyjnej części PRM. Gdy doliczyć opcje, miasto musiałoby zapłacić prawie dwa razy więcej.

W ramach PRM4G będzie można skorzystać z 30 rowerów elektrycznych. Nextbike będzie zarządzał poznańskimi rowerami do końca 2022 r.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony