Partnerzy serwisu:

Poznań. Przystanek PeSTki „Most Teatralny” już gotowy

jd/inf. pras. 31.05.2019

arrow
arrow
Poznań. Przystanek PeSTki „Most Teatralny” już gotowy
fot. UM Poznań
Poznań. Przystanek PeSTki „Most Teatralny” już gotowy
Poznań. Przystanek PeSTki „Most Teatralny” już gotowy
W sobotę, 1 czerwca poznaniacy będą mogli korzystać z remontowanego przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju „Most Teatralny”. Z obiektu, który początkowo miał być tylko tymczasowy, skorzystają pasażerowie linii 12 i 14 i 201.
Zmiany opisuje poznański urząd miasta. Powstały dwa perony – każdy o długości 45 metrów. Teren został uporządkowany, oświetlony oraz wyposażony w kamery monitoringu miejskiego. Na platformach przystankowych przewidziano elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych.

Z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku można dotrzeć schodami. Przy nich zamontowano windę, dzięki której na przystanek łatwiej dostaną się osoby z niepełnosprawnościami oraz rodzice i opiekunowie z dziećmi w wózkach.Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażony został w dwie wiaty przystankowe, a w kierunku Dworca Zachodniego – w jedną. Zamontowano tablice informacji pasażerskiej oraz elementy Systemu Informacji Miejskiej. Łatwiej więc będzie zorientować się za ile minut przyjedzie pojazd konkretnej linii. Wkrótce stanie również dodatkowa tablica elektroniczna, informująca pasażerów przesiadających się na inne linie o odjazdach z pozostałych przystanków na węźle Most Teatralny.

Przystanek tramwajowy „Most Teatralny” miał być początkowo przystankiem tymczasowym. Okazał się jednak dogodną przesiadką i postanowiono go przebudować.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony