Partnerzy serwisu:

Poznań: Przed budową tramwaju w ul. Ratajczaka badania drgań

Redakcja 04.02.2021

Poznań: Przed budową tramwaju w ul. Ratajczaka badania drgań
mat. UM Poznań
Przed przystąpieniem do budowy trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka Poznań zlecił wykonanie specjalistycznej ekspertyzy. Oceniany będzie wpływ drgań powodowanych przez ruch pojazdów na budynki i ludzi w nich przebywających.
Trasa tramwajowa w ulicy Ratajczaka projektowana jest w tzw. "cichej technologii" zakładającej tłumienie drgań i hałasu w dwojaki sposób: zarówno poprzez montowanie maty antywibracyjne, jak i wypełnienie torowiska masą poliuretanową. Zakładany jest także montaż cichej nawierzchni na jezdniach. Zastosowanie wspomnianej technologii, ograniczenie ruchu samochodów i zastosowanie cichej nawierzchni mają zapewnić komfort akustyczny okolicznym mieszkańcom. Hałas powodowany przez ruch uliczny po zakończeniu inwestycji będzie mniejszy niż dziś, mimo wprowadzenia w ulicy tramwaju.

Wykonana ekspertyza składać się będzie z części diagnostycznej – pomiarowej i analitycznej – oceniającej uzyskane dane i wyniki w kontekście opracowywanej dokumentacji projektowej dla tego zadania. Przedstawiciele wrocławskiej firmy Komes, która dokonywać będzie na zlecenie Miasta pomiarów w dniach od 8 do 12 lutego, instalować będą urządzenia pomiarowe w budynkach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych w uzgodnieniu z zarządcami i właścicielami wspomnianych nieruchomości.

Poddawane badaniom i analizie będą budynki pochodzące z różnych okresów i znajdujące się w różnym stanie technicznym. Pozwoli to uzyskać wymierne dane wyjściowe. Badania realizowane są we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach oraz firmą Metris.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony