Partnerzy serwisu:

Poznań: Prace na trasie przez most św. Rocha przedłużą się

Redakcja 24.04.2020

Poznań: Prace na trasie przez most św. Rocha przedłużą się
fot. UM Poznań
W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa nastąpiła konieczność wydłużenia okresu realizacji prac remontowych na tzw. trasie kórnickiej. Naprawa torowiska w ciągu ulic Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego i Kórnickiej nie zakończy się w kwietniu i potrwa do 17 maja. W związku z tym, przesunięty zostaje – na 18 maja – termin rozpoczęcia prac sieciowych na ulicy Przybyszewskiego.
Remont trasy przez most św. Rocha rozpoczął się w połowie marca. Duża część zaplanowanych prac została już zrealizowana. Jednak ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, m.in. dotyczące konieczności zmiany organizacji pracy w powiązaniu z czasochłonną technologią prac rozbiórkowych powodują konieczność przesunięcia zakończenie robót do 17 maja. Do tego dnia będą zatem obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej spowodowane z zamknięciem trasy: tramwaje linii 5 i 13 nadal będą kursowały przez ulicę Strzelecką, natomiast 16 - przez rondo Śródka. Ciągle też funkcjonować będzie linia T21.

Na trasie tramwajowej przez most św. Rocha wykonano już większość prac rozbiórkowych – obecnie toczą się one na łuku pomiędzy mostem św. Rocha a przystankiem tramwajowym św. Rocha. Trwa również montaż torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz nowych rozjazdów u zbiegu Kórnickiej i Jana Pawła II. Na Kórnickiej i po obu stronach mostu św. Rocha wymieniane są przyrządy wyrównawcze.

Po uruchomieniu stałej komunikacji w tym rejonie, czyli 18 maja, rozpoczną się kolejne – wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego – prace, tym razem na ul. Przybyszewskiego. Co istotne, prace sieciowe w tym rejonie już trwają – prowadzone są nocami, podczas przerw w kursowaniu tramwajów. Odnawiane są wówczas słupy trakcyjne i wymieniane linki zawieszeń poprzecznych.

W Poznaniu w tym roku odbędą się także inne remonty – m.in. modernizacja trasy tramwajowej w ciągu ulic Roosevelta-Pułaskiego i Przełajowej, czy – w dalszej kolejności – remont fragmentu torowiska na ul. Dąbrowskiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony