Partnerzy serwisu:

Poznań: Postępy na budowie tramwaju na Naramowice [film]

inf. pras 08.10.2020

Pierwszy fragment nowego torowiska został już ułożony w rejonie parku Kosynierów, czyli przy pętli Wilczak i os. Pod Lipami. Najpierw zamontowano specjalne elementy konstrukcyjne, na których ułożone są już betonowe podkłady i szyny. Wytyczono także miejsca na słupy, na których docelowo zawieszona zostanie sieć trakcyjna - relacjonuje budowę tramwaju na Naramowice ZTM Poznań.
Jak czytamy, pbecnie trwają przygotowania do montażu pierwszych elementów torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Serbskiej i Naramowickiej, które w dalszym ciągu przejezdne dla kierowców jest tylko na północnej stronie. W kolejnym etapie prac ruch przełożony zostanie na drugą stronę skrzyżowania (po wybudowaniu torowiska). Na odcinku między ul. Serbską a Włodarską kontynuowane są prace nad sieciami podziemnymi i formowaniem tzw. koryta tramwajowego, czyli miejsca na torowisko. Między ul. Włodarską a Lechicką także tworzone jest koryto, ale w tym przypadku na drogę. Prace nad przebudową i budową uzbrojenia terenu prowadzone są również na skrzyżowaniu ul. Naramowickiej z Lechicką, gdzie powstaje także łącznik z ul. Lechickiej do ul. Dworskiej. Docelowo będzie tu węzeł z dwupoziomowym układem dróg, dzięki któremu tramwaj przejedzie bezkolizyjnie nad ul. Lechicką. Miejsce dla tramwaju jest także przygotowywane na odcinku od ul. Sarmackiej do Łużyckiej - trwa zagęszczanie gruntu.

Przy pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola zakończono już prace nad fundamentami pod stacje prostownikowe, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyburzanie ostatniego budynku kolidującego z przebiegiem trasy, który znajduje się przy ul. Naramowickiej 149. W dalszym ciągu na zamkniętym fragmencie ul. Naramowickiej zapewnione są przejścia i możliwość przejazdu dla rowerzystów, ale ze względu na dynamikę trwających robót, zmiany w sposobie poruszania mogą być konieczne nawet w ciągu dnia - przestrzega ZTM.

Uruchomienie części trasy tramwajowej do przystanku "Włodarska" planowane jest w przyszłym roku, a całości do ul. Błażeja na Naramowicach - wiosną 2022 r. - Bardzo dobrze, że poznaniacy, a zwłaszcza osoby mieszkające przy przyszłej trasie, widzą stały postęp prac. Szczególnie na wyobraźnię działają już położone w wielu miejscach szyny. Świadczą one o tym, że już w przyszłym roku dojedziemy do ul Włodarskiej, a w 2022 do końca zaplanowanej trasy - komentuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony