Partnerzy serwisu:

Poznań. Początek remontu tras tramwajowych. Dwa miesiące utrudnień

jd/inf. pras. 18.04.2016

Poznań. Początek remontu tras tramwajowych. Dwa miesiące utrudnień
Tramwaje w Poznaniufot. MOs810, lic. CC 3.0
W poniedziałek (18 kwietnia) w Poznaniu ruszył remont części tras tramwajowych, który spowoduje zamknięcie linii od mostu Teatralnego do pętli Połabskiej, Piątkowskiej i Wilczak. Inaczej będzie funkcjonować pięć linii tramwajowych (3, 4, 9, 10 i 11), uruchomione zostaną autobusy zastępcze na liniach T9 i T10.
Jak informuje oficjalny serwis miasta remont obejmie wymianę szyn, podlewu i nawierzchni bitumicznej na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Libelta, remont sieci zasilającej z wymianą słupów trakcyjnych na trasie tramwajowej na ulicy Murawa (od ulicy Winogrady do pętli Połabska) oraz remont infrastruktury torowo-sieciowej i czterech peronów na przystankach Bonin i Św. Leonarda od Bonina do al. Solidarności.

Prace obejmą też wiadukt nad ul. Poznańską po którym jeździ Poznański Szybki Tramwaj, ale nie wypłynie to na jego kursowanie.

Zamknięte zostaną trasy tramwajowe z mostu Teatralnego do pętli Piątkowska, Połabska i Wilczak. Inaczej pojedzie pięć linii tramwajowych, nr: 3, 4, 9, 10 i 11, uruchomione zostaną dwie linie autobusowe "za tramwaj" T9 (z pętli Piątkowska przez Bonin, Winiary i Sołacz do mostu Teatralnego) i T10 (rejon Połabskiej i Murawy oraz Starych Winograd).

Tramwaje linii nr 3 i 9 będą kursowały przez Jeżyce, nr 4 z ulicy Fredry pojedzie ulicami Roosevelta, Głogowską i Hetmańską na Starołękę, nr 10 wzmocni transport na trasie PST, natomiast tramwaje nr 11 pojadą z mostu Teatralnego przez Fredry i plac Wielkopolski do Śródki, a następnie na Starołękę.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony