Partnerzy serwisu:

Poznań: Pięciu chętnych do budowy tramwaju na Falistą

Witold Urbanowicz 15.05.2019

Poznań: Pięciu chętnych do budowy tramwaju na Falistą
mat. PIM
Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty w przetargu na rozbudowę ul. Unii Lubelskiej wraz z budową nowego odcinka torowiska tramwajowego oraz pętli autobusowo-tramwajowej. Wystartowało pięć firm.
Przedmiotem przetargu jest rozbudowa ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej, przebudowa wraz z budową nowego odcinka torowiska tramwajowego, a także przebudową układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej. Na pętli przewidziano dwa tory o odwróconym kierunku ruchu (tramwaje będą robić pętlę zgodnie ze wskazówkami zegara). Wewnątrz pętli tramwajowej zaplanowano pętlę autobusową z budynkiem ekspedycji.

We wtorek 14 maja minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm, z czego jedna zmieściła się w budżecie zamawiającego, który określono na równą kwotę 50 mln zł brutto. Konsorcjum Tormel i Terlan z Poznania zaproponowało 49,652 mln zł brutto, NDI jest gotowe wykonać prace za 52,821 mln zł brutto, ZUE za 59,843 mln zł brutto, konsorcjum Torpol i Alusta wyceniło prace na 63,418 mln zł brutto, a Aldesa i Coalvi na 77,728 mln zł brutto.

Na realizację całości przedmiotu umowy przewidziano 19 miesięcy od jej podpisania, z możliwością skrócenia terminu w ramach składanej oferty. Wszyscy zadeklarowali termin krótszy o miesiąc. Inwestycja jest częścią projektu unijnego związanego z przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony