Partnerzy serwisu:

Poznań. Otwarto skrzyżowanie rowerowe na ul. Solnej

jd/inf. pras. 23.04.2019

Poznań. Otwarto skrzyżowanie rowerowe na ul. Solnej
fot. ZTM Poznań
ZTM Poznań poinformował, że dziś, 23 kwietnia, otwarto dla rowerzystów skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przez ul. Solną. Połączy ono ciąg rowerowy w ul. Kulasa ze znajdującym się na ul. Kościuszki. Sygnalizacja ma wykrywać nadjeżdżający jednoślad i włączać mu zielone światło… ale pierwszeństwo zachowano dla aut.
Sygnalizacja została tak zaprogramowana, by jej działanie skorelować z tą znajdującą się przy skrzyżowaniu z al. Niepodległości. Przez obie sygnalizacje kierowcy będą mogli przejechać na jednym zielonym świetle.

Dodatkowo przy dojeździe znajduje się system detekcji rowerzystów. Kamery będą wykrywać nadjeżdżający jednoślad i włączać mu zielone światło do przejazdu przez ul. Solną w możliwie jak najkrótszym czasie (w zależności od sygnalizacji przy al. Niepodległości).

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie skróci się czas i długość jazdy rowerami np. z Winograd do Centrum i z powrotem. Jednocześnie nowa sygnalizacja zwiększy bezpieczeństwo pieszych na przejściach przez ul. Kościuszki i Kulasa.

Budowa skrzyżowania jest elementem Programu Rowerowego Miasta Poznania uchwalonego przez radę miasta w 2017 roku. Połączy tzw. obwodnicę rowerową (ring nr 1) z biegnącym po drugiej stronie ulicy Solnej łącznikiem prowadzącym do jednej z głównych tras rowerowych - R6.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony