Partnerzy serwisu:

Poznań odebrał ostatniego jednokierunkowego Moderusa Gammę

Witold Urbanowicz 23.07.2019

Poznań odebrał ostatniego jednokierunkowego Moderusa Gammę
fot. Modertrans
MPK Poznań odebrał trzydziesty jednokierunkowy tramwaj Moderus Gamma. Producent – Modertrans – teraz przystępuje do drugiej części umowy, zakładającej dostawę 20 tramwajów dwukierunkowych. Niebawem prezentacja pierwszego z nich.
MPK Poznań podpisało umowę ze swoją spółką córką, firmą Modertans, na dostawy 50 nowych tramwajów w lutym 2017 r. To pierwszy w Polsce kontrakt na dostawy niskopodłogowych pojazdów z rodziny Gamma. Wykonawca w sumie ma dostarczyć 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Producent zaproponował tramwaj jednokierunkowy w cenie 7,7 mln zł brutto, a dwukierunkowy w cenie 8,0 mln zł brutto. Łączna cena oferty wraz z pakietem specjalistycznego wyposażenia to ok. 397 mln zł brutto.

Prezentacja pierwszego w pełni niskopodłogowego tramwaju w wersji dla Poznania odbyła się w październiku 2018 r., a w grudniu zaczął wozić podróżnych. Dzisiaj (23 lipca) MPK Poznań odebrał ostatni jednokierunkowy pojazd. – Nasz tramwaj dla Poznania to 31,40 m długości i 2,4 m szerokości, trzy człony, cztery wózki, z czego wszystkie są napędowe, z silnikami trakcyjnymi, co gwarantuje bardzo równomierny rozkład sił napędowych i hamowania. W tramwaju znajduje się siedem otworów drzwiowych, do tego 18 km przewodów. Pojemność tramwaju jednokierunkowego to 240 pasażerów, w tym 56 na miejscach siedzących – wskazuje Jarosław Bakinowski, wiceprezes Modertransu.

Teraz Modertrans zapowiada niezwłoczne zabranie się za dostawy tramwajów dwukierunkowych. Pierwszy tramwaj, w zmodyfikowanym malowaniu, rozpoczął już jazdy próbne. Niebawem ma się odbyć jego prezentacja. – Taki tramwaj mieści 233 pasażerów, w tym 48 na miejscach siedzących – mówi Bakinowski.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony