Partnerzy serwisu:

Poznań. Od 4 października tramwajem dalej w głąb Naramowic

Jakub Rösler 27.09.2021

arrow
arrow
Poznań. Od 4 października tramwajem dalej w głąb Naramowic
Moderus Gamma na nowej trasie tramwajowej na Naramowice fot. UM Poznań
Poznań. Od 4 października tramwajem dalej w głąb Naramowic
Poznań. Od 4 października tramwajem dalej w głąb Naramowic
Jak poinformował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, od 4 października zostanie uruchomiony kolejny przystanek tramwajowy na trasie na Naramowice. Niedawno do użytku została oddana pierwsza część tej inwestycji, która obejmowała wydłużenie istniejącego torowiska od pętli Wilczak do nowego przystanku Włodarska, a także budowę nowych dróg i chodników.
Prezydent Poznania zamieścił informację na jednym z portali społecznościowych. Jak możemy przeczytać w komunikacie, dzięki szybkiemu postępowi prac, już od 4 października tego roku do użytku oddany zostanie kolejny przystanek w kierunku Naramowic. Będzie on nosił nazwę Lechicka/Naramowicka i powstanie u zbiegu tych dwóch ulic. Będzie to już 4 przystanek na tej trasie, licząc razem z pętlą Wilczak.

Miesiąc temu do użytku oddano pierwszą część inwestycji. W jej ramach zbudowano nowe torowisko, przystanki tramwajowe, chodniki i drogi. Aktualnie tramwaje kończą swój bieg na przystanku Włodarska, który jest tymczasową końcówką trasy. Za kilka dni ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Całość inwestycji ma się zakończyć w przyszłym roku, a wg. planów ZTM Poznań jest to dopiero pierwszy etap tramwaju na Naramowice. O kolejnych pisaliśmy tutaj.

Nowa trasa tramwajowa jest cichsza niż budowane do tej pory. Ponadto pokryta jest tzw. zielonym torowiskiem, czyli rozchodnikiem posadzonym pomiędzy torami tramwajowymi. Poza nowymi przystankami i torowiskiem inwestycja obejmuje też budowę ciągów pieszo-rowerowych, a także dróg i małej architektury. Tramwaje, które po ukończeniu inwestycji będą kończyć swoją trasę na przystanku Błażeja, będą musiały być dwukierunkowe, dlatego, że na końcu trasy nie zaplanowano pętli, a tzw. krańcówkę, która dzięki specjalnej zwrotnicy umożliwi tramwajom zmianę toru i powrót w kierunku centrum miasta. Z myślą o tej inwestycji Poznań zakupił dwukierunkowe Moderusy Gamma w liczbie 20 sztuk.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony