Partnerzy serwisu:

Poznań: Na Górnym Tarasie Rataj będzie się jeździć bezpieczniej i łatwiej

Redakcja 30.11.2020

Poznań: Na Górnym Tarasie Rataj będzie się jeździć bezpieczniej i łatwiej
fot. UM Poznań
W poniedziałek, 30 listopada, rozpoczynają się prace mające na celu optymalizację ruchu na ul. Żegrze i Chartowo od ronda Żegrze do tunelu Franowo. Wprowadzane zmiany dotyczące oznakowania pionowego oraz działania sygnalizacji świetlnych, którymi będą sterowały nowe programy, to efekt monitoringu prowadzonego przez służby miejskie.
Do piątku (4 grudnia) na całej trasie zmieni się oznakowanie pionowe, a wraz z nim dopuszczalna prędkość dla uczestników ruchu - z 70 km/h do 50 km/h.

Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, w pierwszy weekend grudnia, rozbudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Żegrze - Kurlandzka - Inflancka. Prace te będą prowadzone prace przy wyłączonych sygnalizatorach i wdrożeniu czasowej organizacji ruchu, której szczegóły przedstawimy w najbliższych dniach.

W tym samym czasie sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Żegrze z ul. Wiatraczną i ul. Bobrzańską zostaną uzupełnione o kolejne elementy. Podczas tych prac światła również zostaną wyłączone na kilka godzin.

Na 8 i 9 grudnia (wtorek i środa) zaplanowano instalację nowych programów, które będą sterowały sygnalizacjami na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych od tunelu Franowo do ronda Żegrze, gdzie zmiany wprowadzono już wcześniej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony