Partnerzy serwisu:

Poznań ma już wszystkie elektryczne przegubowce

jd/inf. pras. 02.01.2020

Poznań ma już wszystkie elektryczne przegubowce
fot. MPK Poznań
MPK Poznań, już przed świętami Bożego Narodzenia, otrzymało wszystkie zamówione przegubowe autobusy elektryczne. Oznacza to, że pasażerowie linii nr 174 coraz częściej będą mogli podróżować nowoczesnymi pojazdami.
Spośród 21 autobusów elektrycznych marki Solaris, które zamówiło MPK Poznań, 15 to pojazdy przegubowe, czyli 18-metrowe. Wszystkie zostały już odebrane i są kierowane do obsługi linii nr 174. Natomiast do końca lutego mają zakończyć się dostawy krótszych, 12-metrowych „elektryków”, które będą kursować na liniach nr 163 i 190.

Pierwsze elektrobusy pojawiły się na ulicach Poznania pod koniec listopada. Nieco wcześniej odebrano ładowarki, które znajdują się w trzech lokalizacjach: na dworcach Os. Sobieskiego i Garbary oraz w zajezdni przy ulicy Warszawskiej.

Na zakup 15 elektrycznych autobusów przegubowych MPK Poznań uzyskało dofinansowanie w ramach projektu „Korekta funkcjonowania układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje”, realizowanego przez Miasto Poznań i finansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dotacja na 6 autobusów standardowej długości pochodzi z kolei z programu „System zielonych inwestycji - Część 2 - GEPARD - Bezemisyjny transport publiczny”, finansowanego w ramach środków krajowych, których dysponentem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony